Naše Mysl je jako Vesmír. Je Nekonečná a vytváří Život! ♥


Forest silence mi propůjčuje tichá slova, která sem budu psát. Je to můj Svět, můj Odraz Sebe.

Září 2015

🍁 21 podzimních věcí 🍁

27. září 2015 v 20:06
🌿 Zdravím Podzimňata! 🌿

Dnešní článek bude o Podzimu, lépe řečeno 21 věcí, co si pod ním představím, co na něm miluju.
Podzim mi přijde nejkrásnější, už jen proto, jak se Příroda mění do teplých barev, ''umírá'' romantickým způsobem. Listy, které upadají na zem tichým a pomalým způsobem a ten křupající zvuk, když na ně šlapete při cestě Lesem je hudba pro uši. 🍁1. Dlouhé procházky. Procházky lesem, kdy vám pod nohy neustále padají barevné listy, jako kdyby tvořily koberec. 🍁( Minulý podzim u nás:) )


2. Melancholie. Jak nastává Podzim, tak nastávají i moje melancholické nálady, stavy. Miluju to. :)3. Čaj. Hodně moc čaje. Zase období, kdy nejvíce piju čaj, který mi zahřívá nejhlubší útroby. ☕4. Svíčky. Nevím, proč zrovna svíčky, když si je zapaluju furt, ale prostě patří k Podzimu.

5. Krb. Šlehající plameny, které olizují celou místnost a stejně vám neublíží, jen zahřejí a dodají pocit klidu a bezpečí.

6. Knihy. Přece jen je čtu každý den, ale co taková kniha s čajem u krbu? Úplně stvořené pro Podzim!7. Teplé oblečení. Teplé legíny, chlupaté ponožky, svetr, kabát... Ještě něco?8. Deka. Je čas vytáhnout mojí huňatou fialovou deku a za tichých večerů se do ní zachumlat, pustit si hudbu a číst knihu.

9. Kakao. Když už zrovna ne čaj, tak rozhodně teplé kakao! ☕

10. Noční filmy.
Jelikož nekoukám na filmy ani na televizi, tak si aspoň pustím Harryho Pottera. :)

11. Skořice. Skořicová svíčka, skořicové rolky, skořicový čaj, nebo už prostě jen ta vůně...!12. Ranní mlhy. Vždycky když vylezu z postele a podívám se z okna, tak mě vítá Mlha.

13. Atmosféra. Podzimní atmosféra mi prohlubuje mojí mysl. Začínám být vždycky hodně přemýšlivá. Je to takové filozofické období pro mne.

14. Kaštany. Vzpomínky na dětství, kdy jsem vyráběla z kaštanů různá zvířátka pomocí špejlí nebo párátek. A nebo když jsme sbírali kaštany do pytlů a pak to odnášeli do školy, kde jsme buď soutěžili, kdo toho nejvíce nasbírá a nebo jsme dostali za to nějakou odměnu.

15. Focení. Ráda projíždím fotky s tématem Podzim. To mi připomíná, že budu muset vytáhnout spolužačku, aby se mnou udělala pár fotek.

16. Hřbitovy. Taková procházka hřbitovem schovaným pod listy a propleteným břečťanem. Pěkné prostředí pro fotky.

17. Cookies. Asi si nakoupím krabice plné cookies.

18. Dekorace. Sovičky, dýně, listy, svíčky, světélka, obrazy a tak dále..19. Deštivé dny. Chuť si sednou na parapet k oknu a sledovat, jak se za oknem míhá milion kapek a pak se vsákne do půdy.20. Hudba. Budu muset oprášit názvy různých kapel a už se těším, až si je pustím během nějakého dne. Nejlepší hudba a kapela na tohle počasí je snad Summoning a Lustre, Gallowbraid, Bon iver a nebo Sibylle Baier. :D :)

21. Návštěva galerií nebo muzea. Na takovou jednu výstavu obrazů jdu s kamarádem. Nazývá se Má vlast- pocta české krajinomalbě.

Tak.. to by bylo těch 21 věcí, které miluji na Podzimu nebo si pod ním představím. Možná bych jich sešmolila více, ale teď mě zatím napadne jenom tohle. :)

Random fotky:A co vy máte rádi na Podzimu? :)

Radost být zpátky ve škole.. Na co se vůbec těším?!

6. září 2015 v 20:02 Radosti
Vítej u mého nového článku školáku, studente.. :)

Je začátek Září, čímž začíná i ne moc oblíbená škola.Je už hodně moc článků na téma Škola, např. wishlisty, první den ve škole, DIY.. Mě zase napadlo a už jsem přemýšlela, na co se budu těšit, až budu ve škole. A že se fakt těším haha! Psala jsem asi v únoru docela negativní pohled na Školní systém, tentokrát přesedlám na pozitivní náhled na průběh školy a na co bych se mohla těšit. Školu mám v Praze 9 na Jarově a studuju obor Zahradnictví. Jdeme na to!

1. Cestování po Praze. Jelikož mám Opencard, což je taková lítačka, kde nemusíte kupovat různé lístky na MHD, ale stačí vám jenom si zaplatit třeba měsíc a vyjde vás to mnohem levněji, než kdybyste si kupovali dokola jízdenku. No a to znamená, že po škole se můžu různě po Praze kouknout na nějaké památky nebo se podívat do různých obchodů, aniž bych si furt kupovala lístek!

2. Kamarádi. Vtipný je, že mými kamarády jsou jenom spolužáci ve třídě. V podstatě s nikým jiným z jiných tříd se nebavím ani neznám. Ale co.. Stačí mi!!

3. Praxe. Jedna z věcí, kterou mám fakt ráda na škole. Nesedíme v lavicích zavření ve třídě učíc se teorii, ale pěkně pracujeme venku s Přírodou, kde necháme nejenom rodit další Bytosti Přírody, ale staráme se o ně, přesazujeme a prostě aby se cítili dobře. A to já miluju.. být v kontaktu s Přírodou! 🌿

4. Cpaní se jídlem od jiných lidí. Věřte mi, na tohle jsem Expert! Už od první základky dokonce.. a táhne se to se mnou i na střední. Ale!! Naučila jsem se dělit sama s lidmi, takže taky ráda dávám ochutnat jídlo a dám jim napít. Dokonce se sama nabízím! Je to pro mě takový dobrý skutek. Člověk pak i sám za vámi přijde a nabídne vám ochutnat jejich jídlo! Co dáváš do Světa, to se ti i vrátí! :)

* Mezitím hledám nějaké obrázky navazující na téma Škola, ale všechny jsou negativní ahahahah.. nedivím se*

5. Zpestření sešitů. Mám spoustu nápadů jak si zpestřit sešity. Mohla bych udělat DIY, ale těch je tu dost. Snad nezruším tiskárnu. Nechci mít nudné sešity, které ve mě nic nevyvolávají, proto bych si je chtěla nějak vytunit. Napadlo mě, že ke každému předmětu dala nějaký citát, který pojednává o něm. Ale nevím, jak budu chtít najít citát na Ochranu rostlin, což je jeden z předmětů u nás. Možná si i budu lepit květiny do sešitů a různě zdobit. Možná se najdou nějaké učitelky, kterým se to nebude líbit.. ale to mají smůlu, je to moje věc.

6. Sledování lidí. Ano, ráda sleduji lidi. Jak se chovají, jejich pohyby, řeč těla. Jejich pohledy, nálady. Co je donutilo vyjít ven ze třídy.

7. Hádání se se dvěma učiteli. Ne, že bych zrovna byla vyvolávačka hádek s učiteli, na to máme jiného experta ve třídě. Ale máme tady dva učitele. Přesněji učitele a učitelku, kdy je občas vážně zábavné se s nimi hádat o blbostech. Ještě vždycky vytáhnu na ně nějaké moudro.

8. Nekončící záchvaty smíchu. Na tohle se vážně těším, protože miluju svůj smích a když se lidé smějou. Cítím se vždycky pak skvěle a stačí se podívat na vašeho spolusmějícího a chytnete další výřep ( chápej jako výbuch smíchu) a učitele na vás koukají nechápavě, při nejhorším vás pozvou k tabuli a vyzkouší si na vás vaše vědomosti, které jste ''posbírali'' během hodiny.

9. Spánek. Hodně moc spánku. Doufám, že nejsem sama, kdo nejradši spí o hodině. Když ony ty hodiny jsou někdy nudné, učitelé mluví takovým uspávacím hlasem. A vy pak zjistíte, že máte zavřené oči,a ani si nepamatujete, kdy jste je zavřeli. Ale zdá se, že to nějak našim učitelům nevadí, hlavně když neděláme bordel!


* And tired


To je pro dnešek vše, co mě napadne.
A co vy a škola? Jaký byl první den? :)