Naše Mysl je jako Vesmír. Je Nekonečná a vytváří Život! ♥


Forest silence mi propůjčuje tichá slova, která sem budu psát. Je to můj Svět, můj Odraz Sebe.

Vize mého pokoje

11. března 2015 v 20:18 |  ☽☯ ForestLife ▽ ♋
Ahoj!!
V tomhle článku bych ráda sepsala svojí vizi svého pokoje a samozřejmě doufám, že se stane i skutečností, v což teda věřím. :)
Tak jdeme na to.

Můj pokoj by určitě měl být utvořený podle Feng shui, pod různými názvy jako Feng šuej, Harmonizace prostředí, Zdravé bydlení atd. Je to tradiční čínské učení, které se zabývá vztahem člověka a jeho životního prostoru v čase. Pokouší se nastolit harmonii v prostoru a umožnit nerušené plynutí energie čchi. Takovým prostorem může být například byt, dům, pracoviště, zahrada nebo město. Na konci článku vám hodím nějaký odkaz, kde se blíže vysvětluje tento pojem. Ale teď už zpátky k tématu. Chtěla bych pokoj, který bude sladěný.
Teď mám pokoj natřený na oranžovo, nábytek je různý a vysoký, což stlačuje moji energii, která se nemůže rozplynout po celém pokoji a zaplnit každičký kousek místa.
Teď začnu s podrobným líčením mého vysněného pokoje a co by v něm mělo být. :)

1) Tapeta či pozadí
První nejdůležitější. Jak už jste četli, můj pokoj je natřený na oranžovo. Podle Feng shui by neměla místnost, kde spíme mít jasnou barvu ( červená, oranžová, žlutá ...), protože jasné barvy nabuzují energie a člověk potom kvůli tomu třeba nemůže spát ( neříkám, že u všech), což u mě dokonale funguje. :D Někdo s tím asi problém nemá, ale není to správný. Pokud v místnosti spíme, doporučují se klidné barvy ( modrá, fialová, bílá ...).
Nedávno jsem chtěla fialovou, kterou miluju, ale teď by se mi líbila taková vybledlá modrá, ve stylu jednoho obrazu od Moneta, kterýho fakt zbožňuju. ♥

-Claude Monet

Přesně takhle bych chtěla, aby byl natřený můj pokoj. Nechci, aby to byla jen jedna barva, ale chci, aby to přesně bylo jako na obrazu, několik směsí modré a přetíraný přes sebe. Má to úžasnou atmosféru a byla bych ve svém živlu ( můj živel je voda). A já si velice potrpím na atmosféře.


2) Nábytek
2. nejdůležitější. Dále jste už četli, že mám vysoký nábytek, což je mi nepříjemné, protože mé Já se nemůže vlít po celé místnosti a je zatlačována. Ráda bych spíše nízký nábytek a co nejméně to jde. K modrému pozadí ( obrázek výše) by se hodil nejlépe bílý, oprýskaný nábytek ( btw. miluju starožitnictví), který by prostě krásně ladil k pozadí.

Něco na tenhle způsob

3) Květiny
Další důležitý. Absolutně miluju výtvory Matky Přírody, kterými pak můžu i doplnit pokoj a můj pokoj by měl být velmi blízký Přírodě. Ráda bych měla v pokoji Vrbu, ale to zatím jaksi nepůjde. Květináč by měl být bílý a nebo vybledlých barev a ráda bych na květináčích měla napsaný slovo, které je pro mě magické a vyvolává u mě zvláštní pocity ( např. Luna, Meadow, Nature, Night, Petrichor ...) a u toho nějaký symbol, který též pro mě něco znamená ( např. Měsíc, Strom, Voda, Měsíční znamení ...). Krom květináčů by se mi třeba i líbili sklěněné nádoby a určitě bych několik květin či rostlin chtěla mít pověšených na stropu. Mé oblíbené rostliny jsou kaktusy, mám jich několik, ale podle Feng shui by se neměly dávat k oknům. Teď nevím proč, možná kvůli bodlinám a měli by se dávat k počítači nebo televizi, snad kvůli negativním vlnám, které vysílají. Nemám ráda pestré květiny, ostatně nemám ráda žádné pestré barvy. A miluju Vrbu. ♥


4) Dekorace
Nemám ráda přeplácaný pokoj. Jako dekoraci bych zvolila pár sošek Jelenů, které naprosto miluju, ale i sošky draků. Dále bych zvolila pár svíček nebo lucerniček a vonných tyčinek, kterých mám zásobu, ale bohužel když je zapálím, tak to jenom ''smrdí'' po kouři ( mě sice kouř voní, ale rodičům ne). Pak bych na posteli zvolila pár polštářů. To by asi bohatě stačilo.- svícen

5) Knihovna
Tak tohle je můj sen. Mít jednu stěnu jako knihovnu. Zaplňovat ji knihami. Sedět za pršivého dne v křesle u hořícího krbu se zvířetem ležíčím u nohou, pít čaj, mít puštěnou hudbu a číst knihy. Druhá možnost by byla zase sedět v noci na vrbě u jezera, ve kterém by se odrážely paprsky Měsícem a v pozadí toho všeho by hrála hudba.
6) Strop
Líbilo by se mi mít strop porostlý něčím zeleným. Mezi tím by visely kyvadla ( používají se k věštění ...), lapače snů. Teď zrovna na stropě mi visí klec, ve které mám květový splav ( ano, moje vymyšlené slovo pro povislé květiny).

7) Obrazy
Do pokoje bych přidala takovéto obrazy.


- Benjamin Konig
Pro mě je to úžasný malíř a i úžasný člen kapely Lunar Aurora, která se žel bohům rozpadla, ale zanechala za sebou krásnou, temnou ale i spirituální hudbu. Psala jsem mu dlouhý e-mail, ve kterém jsem psala, jak ho napadne něco takového namalovat nebo jestli to má nějaký příběh a k mému překvapení mi odepsal, že většinou se inspiruje svým dětstvím a nápad většinou přichází během pár dnů, některé obrazy jsou i úkoly, ale není za tím žádný příběh. Bližší vysvětlení by šlo mimo e-mail, což je mi líto, protože se hodně o jeho obrazy zajímám, vyvolávají ve mě pocity nebo místa neznámý, ale přitom jako bych už je znala, dále jeho obrazy jsou dveřmi do scény a miluju jejich atmosféru . Můj nejoblíbenější obraz od něho je smrtka nad stromy a jakoby drolila něco, z čeho se pak staly hvězdy. Prostě krásný a já přiznávám, že miluju obrázky, obrazy se Smrtí.
- Theodor Kittelsen
Malíř, který už nežije, ale má taky krásné atmosferické obrazy. Jeho obrazy mi přijdou smutné, čisté, chladné a já tuhle kombinaci miluju.

Určitě bych chtěla více obrazů, ale tyhle jsou hlavní a zatím mě jiné nenapadají, ani si nevzpomenu.

8) Doladění a celkový výsledek pokoje
Můj pokoj by měl být provoněný vonnými tyčinkami. Chtěla bych, aby pozadí působilo příjemně, ale i chladně. Chtěla bych mít ještě prostor, kde bych měla stůl s lahvičkami plnými bylinkami a další pomůcky na mé '' kouzlení, experimentování a očišťování ''. Nechci mít v něm televizi, ale gramofon s vinyly mých oblíbených kapel. Pokoj by měl být prostorný a dostatečně velký, abych mohla občas i tančit.

To je asi pro mojí vizi zatím všechno, dále mě nic nenapadá a stejně už je toho víc než dost. Můj pokoj by měl být zakládaný hlavně na Přírodě. Btw. líbí se mi i severský typ bydlení.

A jakou vy máte představu o svém pokoji?

Stránka o feng shui- http://www.fengshui-brno.cz/main.html
http://cs.wikipedia.org/wiki/Feng-%C5%A1uej
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Limonáda • Blowme.blog.cz Limonáda • Blowme.blog.cz | Web | 11. března 2015 v 20:21 | Reagovat

Wow tak to je opravdu zajímavá vize :))
Snad se ti to jednou aspon částečně splní !

2 hellboy hellboy | Web | 11. března 2015 v 20:22 | Reagovat

máš skvělou vizi :O

3 Natt skog Natt skog | 11. března 2015 v 20:24 | Reagovat

[1]:

[2]:

Děkuju moc za komentáře.. :)Já vím, že se to splní.

4 Blondegabi Blondegabi | Web | 23. března 2015 v 20:38 | Reagovat

Ta knihovna není jen tvůj sen! Absolutně božííí! <3

5 Natt skog Natt skog | Web | 23. března 2015 v 21:35 | Reagovat

[4]: Děkuju moc za komentář :)

6 Amálka Amálka | Web | 24. března 2015 v 12:03 | Reagovat

Wau, pěkné představy! Zejména se mi líbí Tvůj výběr obrazů. Můj pokoj také odráží mé já - je hodně slunný, mám tu květiny, sošky a vlastní malůvky víl a andělů, dřevo na podlaze, psací stůl, obrazy s přírodou a zvířaty + hudební nástroje. Chybí mi tu jen knihovna, ale ta je vedle v obýváku :)

7 Natt skog Natt skog | Web | 24. března 2015 v 18:58 | Reagovat

[6]: Děkuju za komentář, úžasný ♥
Napadlo mě tam napsat taky nástroje, ale nakonec jsem je nenapsala. A jsem ráda, že se ti líbí obrazy. :)

8 Wordie Wordie | 7. dubna 2015 v 18:34 | Reagovat

Taky si plánuju podobný pokoj :) akorát zdi bych chtěla mít s komninací hnědé a bílé :)

9 Natt skog Natt skog | 8. dubna 2015 v 18:07 | Reagovat

[8]: Hm, to bude vypadat zajímavě :)

10 Kačí Kačí | Web | 9. května 2015 v 14:35 | Reagovat

Krásná představa! :)
Knihovnu bych taky chtěla!

11 Gil Gil | Web | 11. července 2015 v 22:09 | Reagovat

♥ to je nádherné, tak ráda jsem to četla!! :))) Doufala jsem, že článeček nikdy neskončí :))) jsi úplně můj člověk - miluji tytéž barvy, rostliny, vonné tyčinky atd. :)) Kaktusy miluji od té doby, co jsem viděla (jen v televizi, ale přece) rozkvetlou poušť a moc mě to zasáhlo, byl to krásný zážitek. Mám doma  veliké kvetoucí kaktusy a krásný příběh s nimi, jednou Ti ho musím napsat♥ Vrby miluji odjakživa a pod jednou jsem zažila krásnou meditaci a úplné sjednocení s ní :)) Ty obrazy se mi strašně líbí, mám také ráda i chladné a takové keltské přírodní jako ten úžasný bílý koník, divoké kachny. Smrtku jedinou bych si asi nevybrala, ale tak zas mám ráda Rámakrišnu, který měl rád bohyni Kálí, Černou, a to je vlastně trochu podobné :)
My máme s přítelem vlastní domeček, takže vevnitř je to podle nás :) Jsme tam strašně rádi :3 Někdy si člověk ani venku neodpočine, třeba když je v lese přeplněno, ale doma vždycky, je tam nádherná atmosféra, je tam úplné tichoučko a mír. Knihovnička se nám pěkně rozrůstá :D A hlavně, náš poklad, máme v patře nahoře púdžá-room - pokoj určený jen pro meditaci♥ Je natřen modře, z okna vidí člověk jen vrcholky stromů (a kousek drátů, ale to se nedá nic dělat :D) a jsou v něm vystavená božstva a svatí, voní celý po tyčinkách (miluji Nag champa Satya Sai Baba) a já se tam vždycky cítím jako v nebi :D

12 Natt skog Natt skog | Web | 16. července 2015 v 11:58 | Reagovat

[11]: Bože, bože.. ♥
Tak to je naprosto úžasný, děkuju že si se se mnou podělila o tohle. Jednou k vám přijedu, ano? :D A budu ráda, když mi napíšeš ten příběh. Moc děkuju za komentář. ♥

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama