Naše Mysl je jako Vesmír. Je Nekonečná a vytváří Život! ♥


Forest silence mi propůjčuje tichá slova, která sem budu psát. Je to můj Svět, můj Odraz Sebe.

Březen 2015

Vize mého pokoje

11. března 2015 v 20:18 ☽☯ ForestLife ▽ ♋
Ahoj!!
V tomhle článku bych ráda sepsala svojí vizi svého pokoje a samozřejmě doufám, že se stane i skutečností, v což teda věřím. :)
Tak jdeme na to.

Můj pokoj by určitě měl být utvořený podle Feng shui, pod různými názvy jako Feng šuej, Harmonizace prostředí, Zdravé bydlení atd. Je to tradiční čínské učení, které se zabývá vztahem člověka a jeho životního prostoru v čase. Pokouší se nastolit harmonii v prostoru a umožnit nerušené plynutí energie čchi. Takovým prostorem může být například byt, dům, pracoviště, zahrada nebo město. Na konci článku vám hodím nějaký odkaz, kde se blíže vysvětluje tento pojem. Ale teď už zpátky k tématu. Chtěla bych pokoj, který bude sladěný.
Teď mám pokoj natřený na oranžovo, nábytek je různý a vysoký, což stlačuje moji energii, která se nemůže rozplynout po celém pokoji a zaplnit každičký kousek místa.
Teď začnu s podrobným líčením mého vysněného pokoje a co by v něm mělo být. :)

1) Tapeta či pozadí
První nejdůležitější. Jak už jste četli, můj pokoj je natřený na oranžovo. Podle Feng shui by neměla místnost, kde spíme mít jasnou barvu ( červená, oranžová, žlutá ...), protože jasné barvy nabuzují energie a člověk potom kvůli tomu třeba nemůže spát ( neříkám, že u všech), což u mě dokonale funguje. :D Někdo s tím asi problém nemá, ale není to správný. Pokud v místnosti spíme, doporučují se klidné barvy ( modrá, fialová, bílá ...).
Nedávno jsem chtěla fialovou, kterou miluju, ale teď by se mi líbila taková vybledlá modrá, ve stylu jednoho obrazu od Moneta, kterýho fakt zbožňuju. ♥

-Claude Monet

Přesně takhle bych chtěla, aby byl natřený můj pokoj. Nechci, aby to byla jen jedna barva, ale chci, aby to přesně bylo jako na obrazu, několik směsí modré a přetíraný přes sebe. Má to úžasnou atmosféru a byla bych ve svém živlu ( můj živel je voda). A já si velice potrpím na atmosféře.


2) Nábytek
2. nejdůležitější. Dále jste už četli, že mám vysoký nábytek, což je mi nepříjemné, protože mé Já se nemůže vlít po celé místnosti a je zatlačována. Ráda bych spíše nízký nábytek a co nejméně to jde. K modrému pozadí ( obrázek výše) by se hodil nejlépe bílý, oprýskaný nábytek ( btw. miluju starožitnictví), který by prostě krásně ladil k pozadí.

Něco na tenhle způsob

3) Květiny
Další důležitý. Absolutně miluju výtvory Matky Přírody, kterými pak můžu i doplnit pokoj a můj pokoj by měl být velmi blízký Přírodě. Ráda bych měla v pokoji Vrbu, ale to zatím jaksi nepůjde. Květináč by měl být bílý a nebo vybledlých barev a ráda bych na květináčích měla napsaný slovo, které je pro mě magické a vyvolává u mě zvláštní pocity ( např. Luna, Meadow, Nature, Night, Petrichor ...) a u toho nějaký symbol, který též pro mě něco znamená ( např. Měsíc, Strom, Voda, Měsíční znamení ...). Krom květináčů by se mi třeba i líbili sklěněné nádoby a určitě bych několik květin či rostlin chtěla mít pověšených na stropu. Mé oblíbené rostliny jsou kaktusy, mám jich několik, ale podle Feng shui by se neměly dávat k oknům. Teď nevím proč, možná kvůli bodlinám a měli by se dávat k počítači nebo televizi, snad kvůli negativním vlnám, které vysílají. Nemám ráda pestré květiny, ostatně nemám ráda žádné pestré barvy. A miluju Vrbu. ♥


4) Dekorace
Nemám ráda přeplácaný pokoj. Jako dekoraci bych zvolila pár sošek Jelenů, které naprosto miluju, ale i sošky draků. Dále bych zvolila pár svíček nebo lucerniček a vonných tyčinek, kterých mám zásobu, ale bohužel když je zapálím, tak to jenom ''smrdí'' po kouři ( mě sice kouř voní, ale rodičům ne). Pak bych na posteli zvolila pár polštářů. To by asi bohatě stačilo.- svícen

5) Knihovna
Tak tohle je můj sen. Mít jednu stěnu jako knihovnu. Zaplňovat ji knihami. Sedět za pršivého dne v křesle u hořícího krbu se zvířetem ležíčím u nohou, pít čaj, mít puštěnou hudbu a číst knihy. Druhá možnost by byla zase sedět v noci na vrbě u jezera, ve kterém by se odrážely paprsky Měsícem a v pozadí toho všeho by hrála hudba.
6) Strop
Líbilo by se mi mít strop porostlý něčím zeleným. Mezi tím by visely kyvadla ( používají se k věštění ...), lapače snů. Teď zrovna na stropě mi visí klec, ve které mám květový splav ( ano, moje vymyšlené slovo pro povislé květiny).

7) Obrazy
Do pokoje bych přidala takovéto obrazy.


- Benjamin Konig
Pro mě je to úžasný malíř a i úžasný člen kapely Lunar Aurora, která se žel bohům rozpadla, ale zanechala za sebou krásnou, temnou ale i spirituální hudbu. Psala jsem mu dlouhý e-mail, ve kterém jsem psala, jak ho napadne něco takového namalovat nebo jestli to má nějaký příběh a k mému překvapení mi odepsal, že většinou se inspiruje svým dětstvím a nápad většinou přichází během pár dnů, některé obrazy jsou i úkoly, ale není za tím žádný příběh. Bližší vysvětlení by šlo mimo e-mail, což je mi líto, protože se hodně o jeho obrazy zajímám, vyvolávají ve mě pocity nebo místa neznámý, ale přitom jako bych už je znala, dále jeho obrazy jsou dveřmi do scény a miluju jejich atmosféru . Můj nejoblíbenější obraz od něho je smrtka nad stromy a jakoby drolila něco, z čeho se pak staly hvězdy. Prostě krásný a já přiznávám, že miluju obrázky, obrazy se Smrtí.
- Theodor Kittelsen
Malíř, který už nežije, ale má taky krásné atmosferické obrazy. Jeho obrazy mi přijdou smutné, čisté, chladné a já tuhle kombinaci miluju.

Určitě bych chtěla více obrazů, ale tyhle jsou hlavní a zatím mě jiné nenapadají, ani si nevzpomenu.

8) Doladění a celkový výsledek pokoje
Můj pokoj by měl být provoněný vonnými tyčinkami. Chtěla bych, aby pozadí působilo příjemně, ale i chladně. Chtěla bych mít ještě prostor, kde bych měla stůl s lahvičkami plnými bylinkami a další pomůcky na mé '' kouzlení, experimentování a očišťování ''. Nechci mít v něm televizi, ale gramofon s vinyly mých oblíbených kapel. Pokoj by měl být prostorný a dostatečně velký, abych mohla občas i tančit.

To je asi pro mojí vizi zatím všechno, dále mě nic nenapadá a stejně už je toho víc než dost. Můj pokoj by měl být zakládaný hlavně na Přírodě. Btw. líbí se mi i severský typ bydlení.

A jakou vy máte představu o svém pokoji?

Stránka o feng shui- http://www.fengshui-brno.cz/main.html
http://cs.wikipedia.org/wiki/Feng-%C5%A1uej