Naše Mysl je jako Vesmír. Je Nekonečná a vytváří Život! ♥


Forest silence mi propůjčuje tichá slova, která sem budu psát. Je to můj Svět, můj Odraz Sebe.

Názor na léky a bylinky

21. února 2015 v 20:17 |  Pohledy a názory
Ahoj!!
Už se nějakou tu dobu zajímám o léčiva a dneska jsem se rozhodla o tom napsat svůj názor.

Hned řeknu, že jsem velký odpůrce chemických léčiv.
Léky podle mne jsou svinstvo. Přijde mi, že je to byznys a že se na nich dneska vydělává. Nevím proč, ale zvedá se mi žaludek, když vidím, jak mamka do sebe láduje 5 prášků denně, přijde mi to tak odporný. Já, když už jsem nemocná, což není u mě obvyklé, tak si vystačím s čajem a způsoby, jak zase získat nad svým tělem moc.

Přemýšleli jste někdy o tom, že nemoc je jen příčina našeho negativního myšlení?

Proč do sebe cpát léky, když jenom nemoc potlačují, ale nezastaví. Vypneme jen kontrolku, která nám ukazuje, že něco děláme špatně, případně, že nám něco chybí ( tělo nemá jinou možnost, jak nám to naznačit). Zbytečně děláme jenom tělu hůř, ikdyž se to nezdá. Uvědomujeme si, že když budeme do sebe cpát chemii, že naše tělo se přestane učit léčit samo sebe?

Ráda bych těď citovala z jedné stránky úryvek o nemoci:
Nemoci si způsobujeme úplně sami. Ať tomu věříte nebo ne, drtivou většinu nemocí si způsobujeme úplně sami. U většiny nemocí nějakou dobu trvá, než se projeví na fyzickém stavu těla, ale pokud přijmeme, že jsme si nemoc z nějakého důvodu vytvořili sami, pak se jí můžeme stejně jednoduchým způsobem zbavit. Značná část nemocí souvisí se stavy, které jsme si zvykli řadit pod slovo stres, ale mají co dělat především s negativními emočními osobními prožitky. Tedy s tím, jak na danou situaci reagujeme, jak ji vnímáme.
Jak si tohle uvědomíme, tak nás nic nezastaví.

Nemoc.. všímáte si něčeho zajímavého na tom slovu? Ne-moc? Přijde mi to srandovní, ale je to pravda. Nemáme moc nad svým tělem, tedy negativní myšlenky nás ovládají a mi přestáváme mít moc nad svým tělem a ta nemoc začíná řídit nás.

I jsem si všimla, že dnešní doktoři se už nezabývají psychikou člověka, ale jenom předepisují léky. Už s námi neřeší zakořeněná traumata nebo myšlenky. Jeden z důvodů, jak se vyléčit je vypustit z těla tyhle špatnosti. A právě na tomhle se vydělává. Když to nebudou s námi řešit, stále to bude zakořeněný a my budeme nemocní a stále chodit k doktorům, které nám budou dávat léky a budou na tom vydělávat. Třeba už má dnešní moderní medicína lék na rakovinu, ale nechce to říct nahlas, protože si právě vydělávají teď na tom, že chodíme furt na operace, zase ty léky a všechno možný kupujem. A přitom stačí si jenom uvědomit, co že to vyvolává tu Rakovinu. Je to složitý vysvětlit, není to přesně to, co jsem chtěla říct, ale teď si s tímhle vystačím, co jsem řekla a doufám, že mě každý pochopil.


Dám vám pár rad, jak bychom mohli zastavit nemoc. :)

1) Byliny- Miluju tohle slovo. Není nic lepšího než si udělat čaj z bylin. Je to bez chemie, někdy si to můžeme sami i natrhat, ikdyž je i občas obtížné vůbec sehnat potřebné byliny. Zatímco chemické léky nám můžou ublížit, byliny buď pomůžou a nebo nepomůžou, ale neublíží ( aspoň mě to přijde). Narozdíl od léků byliny harmonizují tělo.

2) Příroda- Není nic lepšího než nemoce řešit Přírodou. Ne nadarmo se říká: ,, Koho neuzdraví léky, toho uzdraví příroda. '' Je dobré chodit pravidelně do přírody a nesedět za počítačem, který taky mnohdy je příčinou nemoce. Kdo by to řekl, že i stromy léčí a že můžeme z nich čerpat energii ( nevím, kdo na to věří, ale funguje to).

3) Myšlenky- Tak na tohle si dejte obzvlášť pozor. Negativní myšlenky jsou začátkem naší nemoci. Obzvlášť si dejte ale taky pozor na to, abyste své negativní myšlenky nepotlačovali, což způsobuje taky nemoc, protože potlačováním se hromadí špatná energie v nás a to způsobuje start záludnému nepříteli v našem těle. Přijměme naše negativní myšlenky, popřemejšleme, proč tak smýšlíme, popřípadě je změňme, ale hlavně prosím je nepotlačujte. Někdy je dobré i nemyslet, protože si tím můžete vytvořit problém, který tam předtím nebyl. Na to funguje skvěle meditace.

4) Když víte, že vám to nedělá dobře, tak to nedělejte- V tomhle se asi všichni neshodneme. Třeba práce nám způsobuje stres, ale musíme tam chodit, protože si nějak vydělávat musíme. Zrovna tohle mě štve a nesouhlasím s tím, ale nebudu vám vypisovat důvody, protože to bych odešla od tématu. Dáme jiný příklad. Sedíte u počítače a bolí vás záda. Tak se zvedněte a neseďte u něj, když víte, že vás z toho ty záda bolí. Jak jednoduché. Nedělejte věci, které se vám příčí.

5) Věnování a péče sama sobě- Ikdyž zjistíte, co vám nemoc chce naznačit a změníte myšlenky k dobrému, tak to nestačí. Pokud jste nastydlí, tak se i udržujte v teple, pijte čaj, vemte si ponožky ( já si je nerada beru. Přijde mi, že nemám cit v nich.) a pořádně se oblékněte. I to vaše tělo potřebuje. Vaše tělo i duše potřebuje i očistu třeba pitím vody, vykoupáním se a namazáním nějakým krémem.

6) Láska- Jak jinak že jo. Vaše tělo potřebuje vaší lásku, když jste zrovna nemocní.

7) Duševní vyrovnanost- Bez toho se nevyléčíte a nebudete v rovnáze.

8) Dále funguje alternativní medicína, která se zaobírá psychikou člověka. Pod tímto označením se nachází léčebné metody založené na netradičních způsobech léčby, opírající se o staré a osvědčené poznatky přírody, jejíž jsme součástí, a jejich neměných zákonů, které většinou naše současná medicína nepoužívá, která z původní přírodní léčby sice vycházela, ale postupně ji opustila, aby opřela svoji léčbu o vědecké poznatky. Nemocem je potřeba předcházet a nečekat až něco přijde, to může být již velmi pozdě. Nepatrné nic neříkající příznaky, je potřeba léčit v prvopočátku a hlavně je potřeba těmto signálům těla rozumět. Do alternativní medicíny můžeme zařadit např. masáže, reiki, fytoterapie, zooterapie, jo'ga, bioterapie, psychotronika a další... A pak určitě léčí i hudba, přátelé, zdravé jídlo , spánek a tak dále a tak dále..

Myslím, že to je to nejhlavnější. :) Doufám, že někdo si tady najde to svoje. Popřípadě mě upozorní, co by ještě mohlo fungovat.

Je toho hodně, co bych chtěla říct na tohle téma. Ale bylo by to zdlouhavý, už teď je ten článek dlouhý. Ale je to takový to základní, co jsem chtěla říct i jakými stránkami jsem se inspirovala. Hodně se o tyhle věci zajímám i v budoucnosti se tomu budu věnovat a jsem ráda, že jsem konečně sepsala tak nějak všechno, co jsem chtěla říct o tomhle tématu.

Doufám, že se vám to líbilo a i jsem zvědavá, co na to řeknete, pokud teda vůbec přečtete tohle celý. Pokud ano, klaním se vám a Děkuju. ♥

A jaký vy máte názor na léky, byliny, moderní medicínu? Podporujete radši tu moderní nebo tu alternativní?

Citáty: Lékař je ten, kdo nalévá drogy, které málo zná, do těla, které zná ještě míň.
Jedna z podmínek uzdravení je chtít se uzdravit.
I myšlení občas škodí zdraví.

PS: Inspirace ze stránek:
stránka o psychosomatických nemocech, kterým se věnuju a kde najdete příčiny způsobení nemoci: http://holcak.eu/kurzy-seminare-treninky-workshopy/psychosomaticke-priciny-nemoci/

Psyhosomatik Jan Hnízdil mluví o zdraví a dnešní medicíně:
http://www.novinky.cz/zena/zdravi/348719-psychosomatik-jan-hnizdil-ockovat-proti-chripce-bych-sve-deti-nenechal.html

Každá negativní myšlenka tělu ubližuje:
http://www.kafe.cz/krasa-a-zdravi/kazda-negativni-myslenka-telu-ublizuje-31264.aspx#.VOesPlI3PL_

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Polární vlk Polární vlk | Web | 21. února 2015 v 20:24 | Reagovat

Mluvíš mi z duše.... Farmaceutický průmysl je opravdu odporná věc a léky si spíš ubližujeme než léčíme...

A psychosomatice také věřím, jelikož jsem často měla nějaký zdravotní problém a po chvilkovém pátrání na internetu jsem se dozvěděla, co problémy vyvolává a přesně ty oblasti u mne v té době nebyly v pořádku...

2 Monica Otmili Monica Otmili | E-mail | Web | 21. února 2015 v 20:28 | Reagovat

Díky bohům tento názor zastává čím dál více lidí. Také se na každou chemii dívám skrz prsty, na druhou stranu dokážu uznat, že tam kde už není zbytí, musí nastoupit.

3 Natt skog Natt skog | Web | 21. února 2015 v 20:39 | Reagovat

[1]: Děkuju za komentář. Je to vážně úžasná věc, ta psychosomatika. Doteď mě fascinuje, když se podívám, co znamená moje nemoc a absolutně ty myšlenky k té mé nemoci sedí. :)

[2]: Děkuju moc za komentář.
Nad tím jsem taky přemýšlela. Ale myslím, že vždy se najde nějaká cesta. I když ta chemie je vlastně taky cesta. Sice ne ta nejlepší, ale taky je. :)

4 borůvková žvejka borůvková žvejka | Web | 21. února 2015 v 21:31 | Reagovat

Promyšlený článek. V mnohém souhlasím a ten obrázek s tou kočkou - krásný. Moje kočka taky dokáže utišit pláč. :) Jinak s tím léčením nemoci čajem je to takové ošemetné. Např. pokud se neléčí antibiotiky spála a angína, hrozí v budoucnu revmatická horečka s dalšími komplikacemi.. Zase se to nemá nějak podceňovat. Jako určitě, byliny jsou také léčivé preparáty. Také se jimi dá předávkovat. :) Bylinný čaj dokáže pomoci na spaní, na nachlazení, na žaludek apod., ale některé nemoci se nevyléčí samy. Jinak máš ale určitě pravdu. :) To s tím negativním myšlením.. myslím v Tajemství bylo, že má člověk vždy myslet pozitivně, aby tím vesmíru předával pozitivní signály a děly se mu pozitivní věci.. možná proto jsem nějak začala ty negativní věci potlačovat. :) A u toho, že někdy je lepší nemyslet - Nemyslet by měl jenom moudrý člověk, protože mě se umění nemyšlení moc netýká. Když nemyslím, jde to se mnou z kopce. :D
Jinak se mi tvůj blog líbí i tak celkově, 100% si přečtu další články. A přezdívka Natt skog - souvislost s norštinou příp. švédštinou? :D :3

5 Natt skog Natt skog | Web | 21. února 2015 v 21:41 | Reagovat

[4]: Děkuju moc za komentář.
No jo, taky neříkám, že čaj všechno vyléčí.. ale jak píšeš, je dobré si to dát, když jseš nachlazená a tak než aby si do sebe honem cpala léky.
Všechno s mírou, tak i s bylinami, s tím souhlasím celkem. :)
S tím Vesmírem máš pravdu. To co vysíláme, tak i přijímáme. Nezapomeňme ale, že my sami jsme Vesmír. Ale přijímání negativních myšlenek není nic špatného. Vlastně když je přijmeš, tak se pak o ně nemusíš starat, když už víš, proč třeba furt nad nimi přemýšlíš, je i dobré je třeba změnit k dobrého.
S tím nemyslením- když děláme rychlé závěry, aniž bychom to vyzkoušeli není dobré. Je špatné si dělat domněnky. A neuškodí chvíli nemyslet, četla jsem i, že když nemyslíme, tak cítíme srdcem a ne hlavou.
Děkuju moc za pochvalu, cením si toho.
Ano, je to z norštiny a znamená to noční les. :):3

6 kekorenum kekorenum | Web | 21. února 2015 v 23:10 | Reagovat

Velmi inspirativní.
Taky mám pocit, že léčit se pomocí vědy není to pravé ořechové, i když to funguje. Věda zkoumá jen to, co lze vidět nebo vypočítat. Jak je ale asi jasné, třeba taková láska opravdu nejde ani vidět, ani vypočítat. A přece je jisté, že bez ní by nebylo nic. Věda by se z toho měla poučit a nepodsouvat nám pořád všechny ty svoje poznatky, které jsou jen zlomkové a povrchní.

7 Natt skog Natt skog | Web | 21. února 2015 v 23:26 | Reagovat

[6]: Děkuju moc za komentář. :)
Všechno se nedá vynahradit technologií.

8 Vevii Tomášková Vevii Tomášková | E-mail | 26. února 2015 v 0:17 | Reagovat

Ahoj souhlasím s Tebou,máš to pěkně napsané. Od dětství jsem pořád nemocná, lékaři vždy řešili vše jen léky, ale už nepřemýšlí, že právě léky tělu ubližují. Několik let se snažím žít zdravě, všimla jsem si, že mi je lépe celkově, když  jdu cestou přírody, je to i v mysli, třeba úzkosti, strach, lékaři napíší léky a to je vše, nechci nic potlačit chci najít příčinu a pomoct si, několik let co mám tyhle problémy se snažím si pomoct sama je to přeci mé tělo a mysl, jen já vím nejlépe jak se cítí mé tělo. Bylinky jsou pro mě jako zlato, které si cením.

9 Natt skog Natt skog | Web | 26. února 2015 v 6:47 | Reagovat

[8]: Děkuju moc za komentář a doufám, že se všechno zlepší. Jsem ráda, že se staráš o sebe a hledáš důvody, jak být zdravá a myslím, že se ti to daří. :)

10 Vevii Tomášková Vevii Tomášková | E-mail | 26. února 2015 v 9:22 | Reagovat

Děkuji :) :)

11 Amálka Amálka | Web | 27. února 2015 v 19:52 | Reagovat

Souhlasím, pokud můžu, také se lékům vyhnu. Jinak líbí se mi ten obrázek s kočičkou dole:)

12 Natt skog Natt skog | Web | 28. února 2015 v 8:31 | Reagovat

[11]: Děkuju moc za komentář :)

13 Little Bad Princess Little Bad Princess | E-mail | Web | 21. března 2015 v 21:45 | Reagovat

Páni, máš super blog! Moc se mi líbí! Skvělý článek, jen tak dál :3

14 Natt skog Natt skog | Web | 22. března 2015 v 18:08 | Reagovat

[13]: Děkuju moc ♥

15 Gil Gil | Web | 11. července 2015 v 22:35 | Reagovat

♥Krásný článek, je to ten nejlepší, jaký jsem kdy na toto téma četla, fakt opravdu ♥ :-)
S 99% procent podobných myšlenek úplně souhlasím! jen jednu mám jinou: věřím tak nějak podle Buddhy, že tělo se prostě jednou rozpadne a není na tom nic neobvyklého - myslím, že bolest, smrt a nemoc (nebo nějaká příčina smrti) se žádnému tělu nevyhne :) Nemusí zasáhnout naši mysl, ta může být nad věcí a úplně klidná a blažená, ale tělo se prostě dřív nebo pozděj rozpadne, protože podléhá tomuto zákonu (a také protože ani není skutečné, z určitého pohledu).
Svatí jako Buddha, Ramana Mahariši, Milarepa, František z Assisi a další - všichni měli ve stáří nějaké zdravotní problémy. A přitom byli psychicky naprosto v míru a lásce.
A ano, myslím, že medicína by měla duchovní a alternativní vědy uznat, nezatracovat, pochopit jak jsou důležité (a já takové lékaře i znám) a naopak ta alternativní by zase neměla úplně zatracovat obyčejnou medicínu. Já si vážím obou. Medicína zachránila už tolik lidských životů - od morů atd. Na Alberta Schweitzera se lidé v pralese dívali jako na Dobrého ducha, protože umírali na zauzlení a záněty střev, což je snad nejbolestivější smrt, a on je jedinou operací zachránil♥ Kouzlo :-)

16 Gil Gil | Web | 11. července 2015 v 22:38 | Reagovat

Takže si moc vážím i té "obyčejné" ♥

17 Natt skog Natt skog | Web | 16. července 2015 v 12:16 | Reagovat

[15]: Děkuju moc. Jsem ráda, že se ti líbí. ♥
Jinak s tebou ve všem souhlasím. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama