Naše Mysl je jako Vesmír. Je Nekonečná a vytváří Život! ♥


Forest silence mi propůjčuje tichá slova, která sem budu psát. Je to můj Svět, můj Odraz Sebe.

Lustre

10. února 2015 v 23:58 |  Radosti
https://www.youtube.com/watch?v=iWjHHr-gv34
( prosím o poslech )

Lustre.. pro mě velice důležité jméno, součást Života. ♥
Lustre je one-man kapela, která tvoří velice nádhernou ambientní black metalovou hudbu a myslím, že si v tom najde své i posluchač jiného žánru.
Dneska je den, kdy na stránce facebooku vydal nový song poměrně mladý klučina s velkým talentem Nachtzeit ( přezdívka, česky: Noční čas), což mi udělal velkou radost, protože jsem jeho zarytým fanouškem. Tedy obracím svou duši k jeho hudbě.

Jeho hudba je ambientní, což znamená vytvoření akustického prostředí či zvukové krajiny určitého charakteru a navodit tím atmosféru či vjem, který posluchač zpracuje jako jistou náladu, pocit, atd. Ambient doplňuje black metal, do toho ještě přidá tišší zpěv, ale vždycky ho dobře uslyšíte a který uhraničí do '' tranzu''. Texty jsou velmi krátké, ale slova mají svojí spiritualitu, spojenou s Přírodou, což já absolutně miluji. Do hudby nakonec přidá klávesy, které tvoří různé zvuky, například zvonečky nebo-li ''přírodní'' zvuky, ale to by si každý měl poslechnout jeho tvorbu. Jeho hudba je jako Brána do jiného Světa.
Nedávno se ptal na facebooku, co pro nás znamená Lustre. A já teď obrátím duši k tomuto tématu.

Lustre je součást Přírody. Pro mě je to Sebe-poznání. Otevírají se mi nové myšlenky, které neznám na Svět, na lidi. Má to pro mě hlubší smysl. Jsem poznamenaná o další, novou myšlenku. Zároveň se mi otevírají staré, zapomenuté myšlenky, které si nepamatuju nebo místa, při kterých pociťuju Déjà vu ( jev, kdy má člověk z ničeho nic intenzivní pocit něčeho už dříve prožitého, viděného nebo slyšeného. ) a v hlavě se mi vždycky mihnou nějaká místa, která znám, ale vím, že v tomhle Životě jsem je nenavštívila a přijdou mi, že nejsou z tohohle Světa. Je to velice příjemný a zvláštně tajemný pocit, ale vždycky mě štve, že nedokážu zachytit ten obraz a prozkoumat ho. Lustre má prostě duši.

Ráda si poslechnu pop, hip hop... ale metal, hlavně black metal a jeho podžánry jsou pro mě důležité a víc si toho cením, že při téhle hudbě si tvořím příběh nebo-li děj a nebo se mi dějou tyhle zážitky, zatímco u pop, hip hopu sotva tohle někdy pocítím.

Shrnutí toho všeho: Za dnešek jsem šťastná kvůli vydání nového songu od Lustre. ♥

Ráda bych slyšela i váš názor na tuhle hudbu, je to pro mě důležité. :)


A co vy? Stávají se vám někdy tyhle pocity při hudbě? Jakou hudbu máte nejvíce rádi?(ten pocit, když měl ještě v roce 2012 krásné, dlouhé vlasy) :3 :D :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 andyy5 andyy5 | Web | 12. února 2015 v 20:20 | Reagovat

No tak tuto kapelu nebo co toje vážně neznám, ale věřím, že pro může být pro někoho suprová. Pro mě asi ne, protože nemám moc ráda rock a metal, ale jinak fajn článek :)

2 Natt skog Natt skog | Web | 12. února 2015 v 20:22 | Reagovat

[1]: děkuju.. :) no, ona to není zrovna moc známá kapela, ale když někdo poslouchá i méně známé kapely, tak tuhle určitě musí znát.. :)

3 Morticia Lehtonen Morticia Lehtonen | Web | 13. února 2015 v 17:20 | Reagovat

Slyším o něm poprvé, ale jeho tvorba je velice zajímavá. Nejen ta atmosféra, ale fascinuje mě i to, jak skladbu rozvíjí, přidává či ubírá nástroje a efekty :3

A jak jsi psala: Takovou atmosféru prostě hip hopové a popové skladby nemají - určitě ne tedy ty mainstreamové (aspoň já jsem na žádnou zajímavou typicky popovou nebo hip hopovou skladbu zatím nenarazila) :-)

4 Natt skog Natt skog | Web | 13. února 2015 v 17:26 | Reagovat

[3]: Jestli se to to líbí, měla by sis od něj poslechnout víc, dokáže uhraničit svojí hudbou.. Má i jiné kapely a projekty, které jsou stejně dokonalé jako tyhle, ale v téhle kapele se s nikým nedělí o nástroje, hraje to všechno prostě jenom sám.

Já si ráda poslechnu pop, hip hop.. nebudu lhát, nemám s tím problém, ale zatím jsem nenarazila na tyhle pocity.. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama